Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/580.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Życie rodzinne Bronisława Komorowskiego

Żona, dzieci, dom

Od 1977 roku Bronisław Komorowski jest żonaty z Anną, z domu Dembowską. Swoją żonę poznał w ruchu harcerskim, z którym był związany przez wiele lat.

Anna Komorowska, pierwsza dama w Polsce, jest z wykształcenia filologiem klasycznym. Wraz z mężem mają piątkę dzieci: Zofię (1979), absolwentkę Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Tadeusza (1981), który ukończył socjologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i prawo w Wyższej Szkole Handlu i Prawa imieniem Łazarskiego, Marię (1983), absolwentkę Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, Piotra (1986), studenta nauk politycznych oraz Elżbietę (1989), absolwentkę Liceum imieniem Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie.

Bronisław Komorowski po zwycięstwie w wyborach prezydenckich w 2010 roku nie od razu zamieszkał w Belwederze. Jak się okazuje, zarówno on, jak i jego małżonka byli bardzo przywiązani do mieszkania na Warszawskim Powiślu. To właśnie tam w jednej z kamienic mieszkali Komorowscy.

W jednym z wywiadów Bronisław Komorowski przyznał, że mieszkanie to jeszcze przed wojną należało do jego dziadków. Po wojnie natomiast zamieszkiwali je dzicy lokatorzy. Obecnie wnętrze kamienicy przedstawia się niczym z muzeum. Na ścianach widoczne są portrety rodzinne, między innymi osób reprezentujących ród Komorowskich z Komorowa, który znany był już od XVI wieku. W mieszkaniu jest mnóstwo antycznych mebli oraz rozmaitych bibelotów.

Para prezydencka nie spieszyła się z przeprowadzką do Pałacu. Tuż po wyborach w 2010 roku w Pałacu na Krakowskim Przedmieściu był przeprowadzany remont, więc para mogła jeszcze pozostać na warszawskim Powiślu. W miarę upływu czasu zarówno Bronisław, jak i Anna Komorowska, zaglądali tam coraz częściej. Dzisiaj są już pełnoprawnymi mieszkańcami Pałacu Prezydenckiego, w którym zgodnie z prawem mogą urzędować przez okres czterech lat.

Ponadto Bronisław Komorowski ma do dyspozycji kilka dodatkowych rezydencji na terenie Polski. Wśród nich wymienia się między innymi ośrodek położony na Półwyspie Helskim, dworek w Ciechocinku oraz zamek Prezydenta w Wiśle, który został zbudowany na miejscu spalonej niegdyś rezydencji myśliwskiej należącej do Habsburgów.