Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/580.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jakie wykształcenie posiada Bronisław Komorowski?

Wykształcenie i znajomość języków obcych

Początkowo Bronisław Komorowski wraz z rodzicami mieszkał w rodzinnych Obornikach Śląskich koło Wrocławia, ale później kolejno przenosił się do podwarszawskiego Józefowa i Pruszkowa. W Pruszkowie od 1959 do 1966 roku uczęszczał do szkoły podstawowej, po czym na stale związał się z Warszawą.

W Warszawie przyszły prezydent Rzeczypospolitej Polskiej ukończył XXIV Liceum Ogólnokształcące imieniem Cypriana Kamila Norwida. W tym czasie, jako młody licealista wielokrotnie uczestniczył w wiecach organizowanych po wydarzeniach, które rozegrały się w marcu 1968 roku. Za działalność opozycyjną po raz pierwszy został skazany na początku lat siedemdziesiątych XX wieku.

Po ukończeniu liceum Bronisław Komorowski zdecydował się pójść na studia. Uczył się na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Jako student był członkiem Studenckiego Koła Naukowego Historyków Uniwersytetu Warszawskiego, pełnił tam przez jakiś czas między innymi funkcję prezesa.

Bronisław Komorowski wziął udział w jubileuszu najstarszego z działających na Uniwersytecie Warszawskim kół naukowych – Studenckiego Koła Naukowego Historyków, do którego sam niegdyś należał. Uroczyste otwarcie dziewięćdziesiątych obchodów jubileuszowych miało miejsce w sali balowej pałacu Tyszkiewiczów – Potockich w Warszawie.

Historyczne wykształcenie Bronisława Komorowskiego nie jest dzisiaj znane wszystkim obywatelom. Jako młodzieniec Bronisław Komorowski był także członkiem ruchu harcerskiego. W harcerstwie poznał także swoją przyszłą żonę, Annę Komorowską, która obecnie jest nam znana jako pierwsza dama w Polsce. Należał między innymi do 75 Mazowieckiej Drużyny Harcerskiej w Pruszkowie. Był także instruktorem w Szczepie 208 Warszawskich Drużyn Harcerskich i Zuchowych imieniem Batalionu “Parasol” w hufcu Mokotów.

Prezydent Bronisław Komorowski wielokrotnie wspominał o znajomości języka francuskiego na poziomie średnio zaawansowanym oraz o umiejętności posługiwania się językiem rosyjskim w stopniu komunikatywnym. Polityk od pewnego czasu nie stroni także od nauki języka angielskiego, którym dzisiaj posługuje się znaczna część populacji. Chociaż jeszcze do niedawna prezydent nie znał zbyt dobrze angielskiego, to powoli się to zmienia. Znajomość trzech języków obcych będzie na pewno bardzo dużym atutem naszego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.