Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/580.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ciekawe informacje z życia prezydenta

Ciekawostki

Bronisław Komorowski jest osobą wszystkim nam doskonale znaną, głównie z tego względu, iż piastuje stanowisko Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od lipca 2010 roku. Jako obecny prezydent RP wzbudza sporo zainteresowania, nic więc dziwnego, że każdy jego ruch jest śledzony z tak dużą uwagą.

Jeszcze do niedawna prezydent Bronisław Komorowski kojarzył nam się z wąsami, które jakiś czas temu znikły jednak z jego twarzy. Zgolenie wąsów przez prezydenta odbiło się dość szerokim echem w całym kraju. Nic w tym dziwnego, gdyż do tej pory Bronisław Komorowski był powszechnie znany z zawsze schludnie i estetycznie przyciętych wąsów. Sam prezydent postanowił jednak zdradzić, dlaczego zgolił wąsy.

Jak się okazało, sam prezydent stwierdził, że nie zgolił swoich wąsów z jakąś specjalną intencją. Wcześniej uczynił to głównie za namową swojej żony, ale teraz podjął decyzję o ich zgoleniu zupełnie samodzielnie. Przyznał również, że następnym razem, kiedy zdecyduje się na ten krok, znajdzie jakiś nieco bardziej poważny powód. Takie wytłumaczenie Bronisław Komorowski przedstawił podczas spotkania w Wiśle, na którym dodatkowo zachęcał do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezydent przekonywał, że czasem warto coś zmienić w swoim własnym wyglądzie.

Co ciekawe, prezydent zauważył, że z jego wąsami jest nieco podobnie, jak z polityką. W polityce bowiem często się mówi, że urok opcji związany jest po prostu z tym, iż ona istnieje. Teraz Bronisław Komorowski może występować zarówno z wąsami, jak i bez wąsów. I to właśnie na tym polega urok całej zaistniałej sytuacji.

Podczas spotkania z młodzieżą w Cieszynie prezydent RP przyznał, że do tej pory wąsy zgolił jedynie dwa razy w życiu. Po raz pierwszy miało to miejsce w czasie stanu wojennego, kiedy przebywał w obozie internowania w Jaworznie, w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wówczas próbował zapuszczać także brodę, ale sam szybko stwierdził, że nie prezentuje się z nią dobrze. Dlatego zostały tyko wąsy, z którymi dzisiaj prezydenta kojarzy spora liczba Polaków.

Wiele ciekawostek związanych jest także z zarobkami Bronisława Komorowskiego, nad którymi zastanawia się spora liczba osób. Jak się okazuje, prezydent miesięcznie otrzymuje pensję w wysokości około dwudziestu tysięcy złotych, z czego pensja zasadnicza stanowi dwanaście tysięcy, a pięć tysięcy to tak zwany dodatek funkcyjny.